Bizden Haberler

“YAŞASIN CUMHURİYET…”

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Yönetim Kurulu, Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Yönetim Kurulu,  Cumhuriyetimizin 100’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

 

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Metin Kösedağ’ın imzasıyla yayınlanan mesajda şu görüşlere yer verildi: “Cumhuriyetimiz adına büyük mücadelelerle geride kalan bir asrın, kah acı ve kah tatlı tarihsel süreciyle önümüzdeki yüzyıllarda da aziz milletimize rehber olacağına inanıyoruz. 29 Ekim 1923 tarihinde içeride ve dışarıda karşısına dikilen şer güçlere rağmen Mustafa Kemal ile silah arkadaşlarının kahramanlıkları ve halkın olağanüstü fedakarlığıyla kazanılan kurtuluş savaşı sonrasında kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gelecek için gerekli reformları uygulamaktan geri durmayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zor zamanda öncülük ettiği değerleri hâlâ taşımaya devam ediyor.

 

Çağdaş Türk devleti ve modernleşmenin en büyük adımı olan Cumhuriyet ile halkın egemenliğini esas alan perspektifin geçtiğimiz yüz yılda zafiyete uğradığı birçok durum yaşansa da bundan sonrası için milletimizin her ferdini daha mükemmel bir demokrasi için gece gündüz demeden çalışmaya davet ediyoruz.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) olarak biz de bu değerleri ilke edinerek Türkiye Cumhuriyeti’ni yüceltme çabasından bir adım dahi geri atmadan ülkemiz için emek vermenin şerefini taşıyoruz.

Cumhuriyetin kurucu değerlerinin ülkemizi dünyada yeniden bir oyuncu yaptığını küllerinden doğarak dünyaya meydan okur hâle getirdiğini görüyor bu değerlerin korunması ve geliştirilmesinin Türkiye’nin geleceği için büyük önem taşıdığına inanıyoruz.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, tarihimizin getirdiği tecrübelerin bizi güçlü yaptığını kavrayarak yılmadan, düşmanlaşmadan, hatalarımızdan ders çıkartarak geleceğimizi düşünmenin kaçınılmaz bir zorunluluk olduğunu dile getiriyoruz.

Cumhuriyetin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile son 100 yılda bu ülke için canını veren tüm şehitlerimizi minnet, rahmet ve duayla anıyoruz.

Cumhuriyetimizin yüzyıllar boyu yaşayacağı inancıyla, Atatürk’ün dediği gibi “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” düsturuyla bu ülkede refah içinde yaşamak için gereken kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu hatırlatma görevini gururla ifa ediyor ve nice yüz yıllara diyoruz….”

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu