Duyurular

ERÜ ve KGC tarafından düzenlenen 2 farklı ödüllü medya yarışmasının tanıtım toplantısı gerçekleştirildi ..

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) ile Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kayseri Gazeteciler Cemiyeti 2021 Ödüllü Medya Yarışması ve Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri Yarışması’nın tanıtım toplantısı ile “Geleneksel ve Dijital Medyada Çocuk İstismarı” konulu eğitim semineri düzenlendi. 


Düzenlenecek olan yarışmaların tanıtımı Gazeteciler Cemiyeti Konferans Salonu’nda yapıldı.

Toplantıya Erciyes Üniversitesi Rektörü Mustafa Çalış, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Mehmet Uğurlu, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Hakan Aydın ile Erciyes Üniversitesi öğretim görevlileri ve basın mensupları katıldı. 


KATILIM FAZLA OLMALI


Toplantının açılışında konuşan KGC Başkanı Metin Kösedağ,  Kayseri Gazeteciler Cemiyeti 2021 Ödüllü Medya Yarışması hakkında bilgiler vererek, düzenlenen yarışmanın son başvuru tarihinin 10 Ocak 2022 olduğunu söyledi.


Başkan Kösedağ, yarışma ödüllerinin sürpriz olduğunu ifade ederek, “Yaklaşık 20 yıldır geleneksel hale gelen yarışmamızı daha önce bölgesel de yaptık ve en son da Erciyes Üniversitesi ile organize etmiştik. Bu yıl da meslektaşlarımızın 2021 yılı içerisindeki eserlerinin müracaatlarını alacağız.  Son başvuru tarihimiz 10 Ocak 2022 Pazartesi günü olacak. Bu yıl radyo programcılığı dalını da ekleyerek haber yazılı görsel, röportaj, araştırma, inceleme ve makale dallarında; aynı zamanda televizyon haber programcılığı spor haberi yazılı görsel, fotoğraf, sayfa düzeni, mizanpaj olmak üzere toplam 7 dalda yarışmalar organize edilecek. Bu sefer biraz daha farklı olacak. Ödülleri şimdi açıklamıyoruz. Ödülleri müracaatlar bittikten sonra açıklayacağız, farklı plan ve projelerimiz var. Bizler katılımın olabildiğince fazla olmasını istiyoruz, bu da ödüller konusunda bizleri şevklendiriyor” ifadelerinde bulundu. 


SÜLEYMAN ÇETİNSAYA MEDYA ÖDÜLLERİ YARIŞMASI’NIN BU YIL Kİ TEMASI ÇEVRE


İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Aydın da konuşmasında bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri Yarışması’nın bu yıl ki temasının çevre olarak belirlendiğini söyledi. ERÜ İletişim Fakültesi’nin web sitesinde yarışmanın katılım şartlarının ilan edildiğine dikkat çeken Dekan Aydın,  yarışmaya son başvuru tarihinin 15 Ocak 2022 olduğunu belirtti. 

 
VATANDAŞLARIMIZ BİLİNÇLENDİRMİŞ OLACAK


ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ise yaptığı konuşmada yarışmasının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.


 Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri’nin bu yıl şehir ve medya, çevre temasıyla düzenleneceğinin altını çizen Rektör Çalış, şunları kaydetti: “ Bu yıl tüm dünya çevre felaketlerine maruz kaldı. Orman yangınları, sel felaketlerine kadar birçok felaket ile karşı karşıya kaldık. Sizlere basın mensupları olarak vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi noktasında çok büyük görevler düşmekte. Bu yıl böyle bir temanın seçilmesi de çok uygun ve isabetli oldu.  ‘Şehir ve Medya, Çevre 2021’ temasıyla özellikle genç iletişimci arkadaşlarımız, basın mensuplarımız hem bu yarışma ile bilinçlenmiş olacak, hem de vatandaşlarımızı bilinçlendirmiş olacaklar.”


 Konuşmasında tanıtım toplantısının ardından gerçekleştirilen “ Geleneksel ve Dijital Medyada Çocuk İstismarı” konulu eğitim semineri hakkında da bilgiler veren Rektör Çalış, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün ikinci etkinliğimiz ise üniversitemiz Süleyman Çetinsaya İletişim Fakültesi’nin Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ile işbirliği içinde düzenlediği ‘Geleneksel ve Dijital Medyada Çocuk İstismarı’ başlıklı eğitim semineri. Bildiğiniz üzere Üniversitemiz İletişim Fakültesi Koordinatörlüğünde yürütülmekte olan ve Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen “Çocuk İstismarını Tespit ve Önlemeye Yönelik Öğretmen Yeterliliklerinin Güçlendirilmesi” Projesi’nin öğretmen eğitimleri geçtiğimiz aylarda Kayseri Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği içinde gerçekleştirildi. Bugün burada öğretim üyesi arkadaşlarımız tarafından siz değerli basın mensuplarımıza medyada çocuk istismarının sorunlu tarafları ve bu konuda yapılması gerekenler ile buna ek olarak çocuk istismarının dijital bileşenleri kapsamında etkileşimli mecraların, çocukların birer hedef haline gelme sürecinde nasıl bir rol oynadıkları üzerinde durulacak.”


 Süleyman Çetinsaya Medya Ödülleri Yarışması ve Kayseri Gazeteciler Cemiyeti 2021 Ödüllü Medya Yarışması’nın tanıtım toplantısının ardından ERÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Vahit İlhan ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hülya Öztekin tarafından KGC üyelerine “Geleneksel ve Dijital Medyada Çocuk İstismarı” konulu eğitim semineri verildi.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu