Bizden HaberlerEtkinlikler

TÜRKİYE GENÇ FİKİRLER BİRLİĞİ PLATFORMU KURULDU

Kayseri’de birçok siyasi parti  ve Sivil Toplum Kuruluşu’nda yer alan gençler bir araya gelerek, Türkiye Genç Fikirler Birliği Platformu’nu kurduklarını açıkladı. Platform yönetimi Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyarette bulunarak yeni kuruluşları hakkında basına bilgiler verdi.

Kayseri’de daha önceden birçok siyasi parti ve  Sivil Toplum Kuruluşu’nda yer alan gençler birleşerek Türkiye Genç Fikirler Birliği Platformu’nun kurulmasına öncü oldular. Yeni kurulan Türkiye Genç Fikirler Birliği Platformu Başkanı Mert Can Aslantaş olurken, Türkiye Genç Fikirler Birliği Platformu Başkanvekili Hasan Mert Çakmak, Türkiye Genç Fikirler Birliği Platformu Sözcüsü Musa Çevrim, Rana Enzel, Harun Arık, Ali Şahin, Yahya Büyüksimitçi ve bağımsız üyeler Kemal Kurtoğlu, Latif Yükseker, Ahmet Yasin’den oluşuyor.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde konuşan Türkiye Genç Fikirler Birliği Platformu Başkanı Mert Can Aslan her zaman sahada olacaklarını aktarırken, “Öncelikle kuruluş bildirgemize ev sahipliği yapması adına Gazeteciler Cemiyeti’mize teşekkür ediyor, bizleri kırmayıp bu güzel günde davetimize icabet eden misafirlerimize minnetlerimi sunuyorum. Bugün burada bildiğiniz üzere Türkiye Genç Fikirler Birliği Platformu’muzun kuruluşu vesilesi ile bir araya gelmiş bulunmaktayız. Covid tedbirleri kapsamında ne yazık ki yönetimimizin tamamı bizlerle olamasa da inşallah aktif alanda hep birlikte olacağız. Birçok Sivil Toplum Kuruluşu’nda yönetimsel manada ve sahada yer almış gençler olarak, gençliğe gençliğini hissettirmek adına bir yola çıkarak deneyimlerimiz nezdinde genç fikirleri bir araya toplamak adına bu platformu kurmuş bulunduk. Her zaman devletimiz ve milletimize hizmet için var olduk, bu doğrultuda da Allah izin verirse şu gençlik yıllarımızın dinamikliğini kullanarak koşturacağız.” ifadelerini kullandı.

“GENÇLİĞİ HER ANLAMDA ÜST SEVİYELERE TAŞIYACAĞIZ”

Gençleri  ilgilendiren hangi konu varsa o konunun içinde olacakları mesajını veren Aslantaş, “Gençlik insanın başına hayatta bir kere gelir diye Wadsvorth LONKFELIV’ın bir sözü vardır tam da dediği gibi bir kere gelen gençlik yıllarımızı heba etmek yerine dolu dolu verimli ve etkili bir şekilde geçirmek bizim temel kaygımız. Bugün varız, yarın yokuz. Memlekete hayırlı bir nesil olmak bizim ortak noktamız olmalıdır. Bizler genç nesil olarak doğru ve dinamik bir hayat sürdürmek zorundayız. Siyasette de olacağız, eğitimde de olacağız, tarihi ve kültürel alanlarda da rol alacağız, yeri gelecek ekonomide olacağız veya ülkeyi yöneteceğiz. Teknoloji bazında baktığımız zaman zaten gençler olarak teknolojinin ta kendisiyiz. Gazi Mustafa Kemal diyor ya bütün ümidim gençliktedir Gazi’nin ümidim dediği gençliğe bizler güvenmeliyiz. Gazi Mustafa Kemal’in biz gençlere emanet ettiği bu mukaddes vatanı; en iyi şekilde ve emin adımlarla geleceğe taşımak gençlik olarak temel görevimizdir. Bu amaç doğrultusunda gerek Kayseri’miz gerekse ülke genelinde gençliğe verilen önemi geliştirmek ve maksimum seviyelere ulaştırmak, genç kesimin sesi olmak ve gençliğin dinamizmi ile çeşitli faaliyetler kapsamında sosyalite oranlarını arttırmak, eğitimsel anlamda çeşitli akademiler ile gençliği kişisel manada ortak bir noktada buluşturmak adına aynı zamanda gençlik nezdinde farklı siyasi ideolojilerin de, kaygı vatan olduğu zaman el ele gönül gönüle saf tutabileceği bir ortam oluşturmak bu platformu kurmamızdaki temel yapıtaşıdır. Adam Smith’in şaşmaz emek-değer teorisi vardır, bu doğrultuda platformumuz nezdinde gençliğimize ne kadar emek sarf edersek o anlamda o kadar değerlenir. Bizler siyasal bir kuruluşun değil, bağımsızlığın eseriyiz. İnşallah gençliğimizle de bu eseri en güzel yerlere taşıyacağız. Bu doğrultuda inşallah gençlerimizin gönüllerine dokunacağımızdan, temsiliyet makamında gençliğimizi en iyi şekilde temsil edeceğimizden şüphemiz yoktur. Gençliğin dinamizmi geleceğimize yön verecek ve ekseriyetinde kazanan ülkemiz olacaktır. Bu temenniler ile platformumuzun başta şehrimiz olmak üzere ülkemize hayırlar getirmesini dilerim.” dedi. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Her zaman gençlerimizin yanındayız, genç fikirleri önemsiyoruz. Türkiye Genç Fikirler Birliği Platformu ihtiyacımız olan bir platformdur. Hayırlı olsun diyoruz, her zaman destek olacağımızı da belirtmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu