Duyurular

GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI KÖSEDAĞ’DAN 30 AĞUSTOS MESAJI

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünü milletçe kutlamanın heyecanını, gururunu ve sevincini yaşadıklarını söyledi.

Kösedağ, açıklamasında 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, “30 Ağustos, bütün yokluklara, imkânsızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun, milletiyle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen büyük zaferlerden birinin yıl dönümüdür.

Kahraman milletimizin bağımsızlığını savaş meydanında dünyaya tescil ettirdiği 30 Ağustos Zaferi, tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu büyük milletimizin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının ispatıdır.

Tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri ve milletimizin hürriyet ve istiklâline verdiği önemin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.

Milletimizin makus talihini değiştirmiş olan bu zafer ile hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

Bu inanç ve coşkuyla, bu büyük zaferi bize armağan eden, İstiklal Savaşının tüm kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarının ve Kayserili vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu